architekt Lodz, Architektura, Design, Interiordesign, Małe mieszkanie, Studio

Z cyklu podglądamy i polecamy – Franklin Studio

Z cyklu podglądamy i polecamy – Franklin Studio

Dzisiaj zachwyciło nas maleńkie mieszkanie w Brukseli zaprojektowane przez Berenice et Matieu. Mimo, że przestrzeń do zamieszkania tyo tylko 38m2, zaprojektowane rozwiązania tworzą bardzo kompaktową przestrzeń. W modernistycznej kamienicy w stolicy Belgi powstało studio zaprojektowane w tak uniwersalny sposób, mogło zaspokoić potrzeby większości. Centrum stanowi otwarta przestrzeń living roomu, która otwarta jest na widoki za oknami. W przestrzeni niewielkiego mieszkania znajdziemy przestrzeń do pracy, zakątek sypialni oraz – co trudno sobie wyobrazić – osobną toaletę i łazienkę. Całość utrzymana jest w stonowanej beżowo-białej kolorystyce, której dominantę stanowi granatowa zabudowa meblowa.

Aranżacja małego mieszkania

Minimalistyczna kuchnia z akcentem w kolorze

Zabudowa kuchenna zaprojektowana została w minimalnej ilości. Brak górnych szafek i minimalnie zastosowany detal dopełnia wyrazisty kolor mebli, będących w kontraście do całości studia.

Minimalistyczna kuchnia

Antresola do spania

Między łazienka a toaletą powstała wnęka, która zagospodarowana została na wnękę sypialnianą. Spanie na podniesionej podłodze pozwoliło wygospodarować powierzchnię do przechowywania wszelkich skarbów. Biel wycisza, a zastosowany tu minimalizm jest doskonałym rozwiązaniem.

Antresola do sania

Miejsce do pracy

Na tej niewielkiej powierzchni znalazło się również miejsce do pracy oraz duża szafa.

Miejsce do pracy

Mała łazienka wyłożona piękną płytką firmy Marazzi

Łazienka, w której znajduje się prysznic oraz umywalka została zaprojektowana w płytce znanej firmy Marazzi. Choć jest to kolekcja, która daleka jest od minimalizmu, efektownie dopełnia całość aranżacji wnętrza.

Małe mieszkanie

Przestrzeń o wielu funkcjach

Kilkoma ruchami można przekształcić niewielki salon w miejsce do biesiadowania. To ogromna zaleta takiej właśnie aranżacji.

Minimalistyczne studio
Back to list

Related Posts