Apartament, architekt Lodz, Architektura, Design, Interiordesign, Małe mieszkanie

Style we wnętrzach w 2024 – Styl glamour

Wnętrze glamour

Style we wnętrzach w 2024 – Styl glamour

Stawiając na luksus i elegancje, niejednokrotnie przemknęła nam myśl wybrania stylu glamour do naszego wnętrza. Urządzenie wnętrza w zgodzie z zasadami tego stylu może okazać się wyzwaniem, ze względu na zalecane wyczucie estetyki, które pozwoli na uniknięcie efektu kiczu. Współczesny styl glamour jest stylem charakteryzującym się kombinacją elementów, które łączy cecha elegancji i dobrobytu. Najczęściej jest to mix nowoczesnych dodatków z elementami nawiązującymi do epoki baroku. W dzisiejszym blogu poświecimy uwagę regułom tego stylu, oraz podpowiemy jakie elementy wyposażenia idealnie wkomponują się w stylistykę tego trendu…

Wnętrze rodem z pałacu – trochę o stylu

Jeżeli marzycie o wnętrzu, które swoim wykończeniem sprawi wrażenie mieszkania wysokiej klasy, ale także pokaże wyrafinowany gust i elokwencję domowników, ten styl jest dla Was stworzony. Styl glamour, swoimi zasadami pozwala na obranie dwóch dróg. Jedna zakłada wyolbrzymioną przesadę poprzez dobranie różnych, nawet i kontrastujących ze sobą, bardzo intensywnych kolorów. Proponuje przesadnie zdobione meble, oraz wyraziste dodatki. Druga zaś, proponuje wariant stonowany… Subtelna paleta kolorów, delikatne tapety, ale za to wyraziste żyrandole i dekoracje. Choć są to dwie skrajne opcje, łączy je zasada przemyślanego doboru wyposażenia i dążenia do otrzymania finalnego efektu nadzwyczajności w naszym wnętrzu.

Charakterystyczne cechy stylu i dobór dodatków

Jako styl, który inspirację czerpie z epoki baroku, obligatoryjne wręcz jest wykorzystanie pikowanych mebli, kryształowych lamp oraz zawieszenie dużych luster. Mieszkanie w stylu glamour to także satyna oraz welur, czyli tkaniny miękkie w dotyku i połyskujące. Nie zapominajmy o meblach wykonanych z wysokiej klasy drewna, oraz złotych lub srebrnych ram do zdjęć. Co więcej, kultowy gzyms sufitowy, stworzony wręcz dla tego typu wnętrz, idealnie dopełni i udekoruje nasze sufity. Dzięki nim wnętrze nabiera niebanalnego charakteru. Styl glamour to także gra światłem, dlatego polecamy zakup dodatkowych, mniejszych lamp dekoracyjnych, które nadadzą dodatkowego efektu blasku.

Nasz projekt

Projekt naszego autorstwa, który idealnie wpasowuje się w dzisiejszy temat jest KALKAR_01. Uwzględniając wszystkie podstawowe zasady tego stylu, otrzymaliśmy wyrazisty oraz kunsztowny efekt wnętrza. Przygotowany projekt, zgodnie z intencją inwestora, został zachowany w odcieniach bieli oraz czerni. Dekoracyjne, beżowe ściany w zestawieniu z długimi ciemnymi firanami dodają wnętrzu głębi i klasy. Klasyczny, drewniany parkiet podkreśla wykorzystane materiały i dodaje rodzinnego ciepła. Całość staraliśmy się utrzymać w takim charakterze, by jednocześnie połączyć luksus i serdeczność wnętrza.

Back to list

Related Posts